Sztuka elektroniczna – Nagrania

Wykład 1

2013-14

W związku z problemami z rejestracją wykładu, przy dokumentowaniu posłużono się nagraniem z 2012-2013 roku:

Sidey Myoo – “Sztuka elektroniczna” – Wykład 1 – 2012-13

Fragment oryginalnego zapisu wykładu z dnia 21.02.2014:

Sidey Myoo – “Sztuka Elektroniczna” – Wykład 1 – 2013-2014

2014-15

Sidey Myoo – “Sztuka Elektroniczna” – Wykład 1 – 2014/15

 

2015-16

Sidey Myoo – “Sztuka elektroniczna” – Wykład 1 – 2015-16

2016-17

Sidey Myoo – “Sztuka elektroniczna” – Wykład 1 – 2016-17

Hiroshi Ishii – Transform (2014)
Boris Labbé (FR) – Rhizome (2015)
Nosaj Thing – Cold Stares (2015)
David Coquard Dassault – Peripheria (2015)
Mathias Jud, Christoph Wachter – Can you hear me? (2014)

 

2017-18

Sidey Myoo – “Sztuka elektroniczna” – Wykład 1 2017-18

2018-19


Wykład 2

2013-14

Sidey Myoo – “Sztuka Elektroniczna” – Wykład 2 – 2013/14

2014-15

Sidey Myoo – “Sztuka Elektroniczna” – Wykład 2 – 2014/15

2015-16

Sidey Myoo – “Sztuka elektroniczna” – Wykład 2 – 2015-16

2016-17

Sidey Myoo – “Sztuka elektroniczna” – Wykład 2 – 2016-17

Frank Kolkman – OpenSurgery – a do-it-yourself surgery robot for domestic laparoscopy (2015)
Ann-Katrin Krenz (DE) – Parasitic Symbiotic (2016)
P2P Foundation Context for the “Commons Collaborative Communities (od 2007)
Refugee Phrasebook (an open collaborative project) (od 2015)
Machiko Hasegawa / Hitoyo Nakano – Sazae Bot (2010)
Jonas Bodingbauer – Die Entscheidung (gra komputerowa dla dwóch osób)
Dimitri Teufl – Flucht
DRONE 100 – Spaxels over Linz
Frederik Scheve, Janno Ströcker, Dieter Pilger – Flux

2017-18

Sidey Myoo – “Sztuka elektroniczna” – Wykład 2 – 2017-18

2018-19


 Wykład 3

2013-14

Sidey Myoo – “Sztuka Elektroniczna” – Wykład 3 – 2013/14

2014-15

Sidey Myoo – “Sztuka Elektroniczna” – Wykład 3 – 2014/15

2015-16

Sidey Myoo – “Sztuka elektroniczna” – Wykład 3 – 2015-16

2016-17

Sidey Myoo – “Sztuka elektroniczna” – Wykład 3 – 2016-17

Jasia Reichardt
Artificial Skins and Bones Group – Artificial Skins and Bones
Quayola – The Sculpture Factory – Captives (2013)
Špela Petrič – Miserable Machines: Soot-o-mat  (2015)
Thom Kubli – Black Hole Horizon (2012)
Mat Collishaw – Ogród rozkoszy ziemskich (2009)
Benjamin Maus, Prokop Bartoníček – The Jller (2016)
Volkmar Klien, Thomas Grill – Relative Realitäten (2007)
Dragan Ilic – RoboAction A1 D1
Tangible Media Group MIT Media Lab.

2017-18

Sidey Myoo – “Sztuka elektroniczna” – Wykład 3 – 2017-18

2018-19


 Wykład 4

2013-14

Sidey Myoo – “Sztuka Elektroniczna” – Wykład 4 – 2013/14

2014-15

Sidey Myoo – “Sztuka Elektroniczna” – Wykład 4 – 2014/15


2015-16

Sidey Myoo – “Sztuka elektroniczna” – Wykład 4 – 2015-16

2016-17

Sidey Myoo – “Sztuka elektroniczna” – Wykład 4 – 2016-17

Louis-Philippe Demers – Inferno (2015)
Chiara Esposito – Domes (2016)
Shinoda-Makino Lab. – Haptoclone (2015)
Peter Wüthrich – The Angels of the World
Nelo Akamatsu – Chozumaki
HenGenTou – Deformation Lamp
Dean Verzel – Anatomy of Frozen Genesis
Martin Molin, Wintergatan – Marble Machine (2016)
Michael Kugler, Sebastian Wolf – Brume­
Theresa Dankovich – The Drinkable Book

2017-18

Sidey Myoo – “Sztuka elektroniczna” – Wykład 4 – 2017-18

2018-19


 Wykład 5

2013-14

Sidey Myoo – “Sztuka Elektroniczna” – Wykład 5 – 2013/14

2014-15

Sidey Myoo – “Sztuka Elektroniczna” – Wykład 5 – 2014/15

2015-16

Sidey Myoo – “Sztuka elektroniczna” – Wykład 5 – 2015-16

2016-17

Sidey Myoo – “Sztuka elektroniczna” – Wykład 5 – 2016-17

Mariusz Front – Jackpots
Wim Janssen –  Continuization Loop
Junya Kataoka – Twilight
Toyota – Robot Violinist

2017-18

Sidey Myoo – “Sztuka Elektroniczna” – Wykład 5 – 2017-18

2018-19


Wykład 6

2013-14

Sidey Myoo – “Sztuka Elektroniczna” – Wykład 6 – 2013/14
2014-15

Sidey Myoo – “Sztuka Elektroniczna” – Wykład 6 – 2014/15

2015-16

Sidey Myoo – “Sztuka elektroniczna” – Wykład 6 – 2015-16

2016-17

Sidey Myoo – “Sztuka elektroniczna” – Wykład 6 – 2016-17

Fabrizio Plessi – Tempo Liquido
Osman Khan, Kim Beck – When laughter trips at the threshold of divine
Victoria Vesna, James Gimzewski – Blue Morph
Ruri – Archive – Endangered Waters

2017-18

Sidey Myoo – “Sztuka elektroniczna” – Wykład 6 – 2017-18

2018-19


Wykład 7

2013-14

Sidey Myoo – “Sztuka elektroniczna” – Wykład 7 – 2013/14

2014-15

Sidey Myoo – “Sztuka elektroniczna” – Wykład 7 – 2014/15

2015-16

Sidey Myoo – “Sztuka elektroniczna” – Wykład 7 – 2015-16

2016-17

Sidey Myoo – “Sztuka elektroniczna” – Wykład 7 – 2016-17

ART+COM Otto Bock – Mobility
Gisela Motta, Leandro Lima – Zero Hidrografico (2011)
Andreas Seifert – Drop Shadow (1999)
Hideaki Kuzuoka, Hiroshi Kasai, Ikkaku Kawaguchi, Toshimasa Yamanaka – Talk Torque – 2
Paolo Cirio – Face to Facebook. The Hacking Monopolism Trilogy
Ars Electronica FuturelabShadowgram
Kazamidori – Weathervane
ARTSAT: Art and Satellite Project – ARTSAT1:. Tama Art University & The University of Tokyo – Invader (2014)
Quadrature: Jan Bernstein, Sebastian Neitsch, Juliane Götz – Satelliten

2017-18

Sidey Myoo – “Sztuka elektroniczna” – Wykład 7 – 2017-18

2018-19


Wykład 8

2013-14

Sidey Myoo – “Sztuka elektroniczna” – Wykład 8 – 2013/14

2014-15

Sidey Myoo – “Sztuka elektroniczna” – Wykład 8 – 2014/15

2015-16

Sidey Myoo – “Sztuka elektroniczna” – Wykład 8 – 2015-16

2016-17

Sidey Myoo – “Sztuka elektroniczna” – Wykład 8 – 2016-17

Quadrature: Jan Bernstein, Sebastian Neitsch, Juliane Götz – Satelliten
Benoit Maubrey – Audio Ballerinas
Murakami Fumiaki – Tsukuba Scope
Alex Posada – The Particle
Daito Manabe –  Particles
Herbert Gnauer with InnoC.at, Happy Lab, Joe Noname, Doron GoldfarbThe Space of Body Mass
Novmichi Tosa (Maywa Denki) – Otamatone
Takahiro Kamatani, Miho Kyoya, Toshiaki Uchiyama, Kenji Suzuku – Beacon
Tesla Orchestra
Nicolas Bernier + Martin Messier – La chambre des machines
Charlie Bucket – Fluid Dress
Takanori Shibata – Paro – Therapeutic Baby Harp Seal Robot
Hiroshi Ishiguro – Android-Human Theater
Fujiko Nakaya – Cloud Parking in Linz
Pepi Maier – Twist Below Zero 2.011
Marion Laval-Jeantet – May the Horse Live in Me

2017-18

Sidey Myoo – “Sztuka elektroniczna” – Wykład 8 – 2017-18

2018-19

 


Wykład 9

2013-14

Sidey Myoo – “Sztuka elektroniczna” – Wykład 9 – 2013/14

2014-15

Sidey Myoo – “Sztuka elektroniczna” – Wykład 9 – 2014/15

2015-16

Sidey Myoo – “Sztuka elektroniczna” – Wykład 9 – 2015-16

2016-17

Sidey Myoo – “Sztuka elektroniczna” – Wykład 9 – 2016-17

Jeffrey Shaw – Configuring the Cave (1996)
Ulf Langheinrich – Drift   waveform a (2005)   waveform b  (2005)   
Kurt Hentschlager – FEED  (2005)  ZEE   (2008)   
Lawrence Malstaf – Nemo Observatorium    (2002)
Char Davies – Osmose (1995)
Jeffrey Shaw – Legible City (1989)
Junji Watanabe, N. Kawakami, S. Tachi – Torso (2008)
Tony Oursler – Hello  (1996)

2017-18

Sidey Myoo – “Sztuka elektroniczna” – Wykład 9 – 2017-18

2018-19

 


Wykład 10

2013-14

Sidey Myoo – “Sztuka elektroniczna” – Wykład 10 – 2013/14

2014-15

Sidey Myoo – “Sztuka elektroniczna” – Wykład 10 – 2014/15

2015-16

Sidey Myoo – “Sztuka elektroniczna” – Wykład 10 – 2015-16

2016-17

Sidey Myoo – “Sztuka elektroniczna” – Wykład 10 – 2016-17
Nam June Paik, TV RodinTv Rodin
Vuk Cosic: http://www.ljudmila.org/~vuk/
Manuel Palou – 5 million dollars 1 TB
Rafaël Rozendaal – http://afael.com/websites
Brian Droitcour, The Perils of Post-Internet Art
Ian Wallace, What Is Post-Internet Art? Understanding the Revolutionary New Art Movement.
Artie Vierkant – http://artievierkant.com/imageobjects.php
Eva and Franco Mattes – An Ordinary Building
UBUWEB
Prado – Las Menians (High Resolution)
Smithsonian National Museum of Natural History
Pitt Rivers Museum
Muzeum Powstania Warszawskiego
Lascaux
Johannes Gees – Communimage

2017-18

Sidey Myoo – Sztuka elektroniczna – Wykład 10 – 2017-18

2018-19


Wykład 11

2013-14

Sidey Myoo – “Sztuka elektroniczna” – Wykład 11 – 2013/14

2014-15

Sidey Myoo – “Sztuka elektroniczna” – Wykład 11 – 2014/15

2015-16

Sidey Myoo – “Sztuka elektroniczna” – Wykład 11 – 2015-16

2016-17

Sidey Myoo – “Sztuka elektroniczna” – Wykład 11- 2016-17
Wojciech Janiszewski – Przestrzeń
Ch. Sommerer, L. Mignoneau – Life Species
Eduardo Kac: Uirapuru, Teleporting an Unknown State
Ken Goldberg – Telegarden
Victria Vesna – Bodies INCorporated
Marek Chołoniewski – Trans
Paolo Cirio – Loophole for All
Krzysztof Mazur, Autoportret
Jens Brand – G-Player
ARTSAT: Art and Satellite Project – ARTSAT1:Invader. Tama Art University & The University of Tokyo
h.o – Kazamidori

2017-18

Sidey Myoo – “Sztuka elektroniczna” – Wykład 11 – 2017-18

W części wykładu wystąpił Michał Araszkiewicz (RL) | TymCzasem (SL) z prezentacją Muzyka tworzona z wykorzystaniem fal mózgowych

Slajdy do wystapienia TymCzasem:

2018-19


Wykład 12

2013-14

Sidey Myoo – “Sztuka elektroniczna” – Wykład 12 – 2013/14

2014-15

Sidey Myoo – “Sztuka Elektroniczna” – Wykład 12 – 2014/15

2015-16

Sidey Myoo – “Sztuka elektroniczna” – Wykład 12 – 2015-16

2016-17

Sidey Myoo – “Sztuka elektroniczna” – Wykład 12 – 2016-17
Horst Hörtner – Flick_rBoard
Grinder-Man: Hitoshi Taguchi , Makiko Izu, Taiju Matsumoto, Naotaka Fujii – MIRAGE – Performance Art with Substitutional Reality system
Exonemo – Body Paint
Sophie Daste, Karleen Groupierre, Adrien Mazaud – Miroir
Sophie Daste, Eric Hao Nguy – Parallels
He-Lin Luo – Digital Buddha
Yi-Ping Hung – Smile Buddha
Golan Levin, Kyle McDonald, Chris Sugrue – Augmented Hand Series
Shigeo Yoshida – Incendiary reflection
Zilla Leutenegger – Delete 1
Alvaro Cassinelli – boxedEgo

2017-18

Sidey Myoo – “Sztuka elektroniczna” – Wykład 12 – 2017-18


Wykład 13

Sidey Myoo – “Sztuka elektroniczna” – Wykład 13 – 2013/14

2015-16

Sidey Myoo – “Sztuka elektroniczna” – Wykład 13 – 2015-16

2016-17

Odbyła się debata kończąca kurs, której celem było omówienie zagadnień poruszanych podczas całego semestru lub wygłoszenie opinii, tak na temat prezentowanej tematyki, jak i przebiegu kursu. Omawiano również tematy, które mogłyby stać się przedmiotem pisemnych prac egzaminacyjnych.

2017-18

Sidey Myoo – “Sztuka elektroniczna” – Wykład 13 – 2017-18


Wykład 14

Sidey Myoo – “Sztuka elektroniczna” – Wykład 14 – 2013/14

2015-16

Sidey Myoo – “Sztuka elektroniczna” – Wykład 14 – 2015-16

 


Wykład 15

Sidey Myoo – “Sztuka elektroniczna” – Wykład 15 – 2013/14