Academia Electronica – SL (Second Life)

Krok 1: zanim wejdziesz do elektronicznego świata

Rejestracja konta odbywa się na stronie: www.secondlife.com poprzez kliknięcie pomarańczowego przycisku “Play for Free”.

Następnie wybierz swoją elektroniczną postać (awatar).

Wybierz swoje Imię Sieciowe, czyli nazwę użytkownika (sprawdź dostępność wybranego Imienia Sieciowego klikając na przycisk Check Availability). Jeżeli wszystko jest ok, przycisk zmieni kolor na pomarańczowy, kliknij go ponownie. Jeżeli okienko zmieni kolor na czerwony, kliknij na nie, a następnie zmień Imię Sieciowe i spróbuj raz jeszcze.

Następnie wypełnij formularz rejestracji: – podaj adres e-mail (tam przyjdzie link do aktywacji) – podaj prawdziwą datę urodzenia – podaj hasło logowania do konta (od 6 do 16 znaków) – wybierz pytanie zabezpieczające – podaj odpowiedź na pytanie zabezpieczające – wybierz rodzaj konta: darmowe czy premium

Pobierz i zainstaluj na swoim komputerze przeglądarkę, co zajmie około 2-3 minut.

Jeżeli chcesz wybrać inną przeglądarkę przejdź tutaj.

Krok 2: po wejściu do elektronicznego świata

Kliknij ikonkę Second Life, która po rozpakowaniu przeglądarki znajduje się na pulpicie. Wpisz Imię Sieciowe i hasło i kliknij ‘Połącz’. Gdy znajdziesz się w świecie, wystarczy wpisać w głównym search Second Life: Academia Electronica (search jest w głównym menu, w pasku na górze ekranu, w zakładce: Świat), a następnie, gdy wyszukiwarka znajdzie Academię, przy pomocy pojawiającego się tam teleportu, w który się klika, można przenieść się przed budynek Academii.

Do zobaczenia w elektronicznym świecie 🙂